Miabella Women'sенски слатководен култивиран бисер и 1- карат Т.Г.В. Сафир и Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Кластерот Цветниот прстен

Miabella Women'sенски слатководен култивиран бисер и 1- карат Т.Г.В. Сафир и Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Кластерот Цветниот

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Јасност на дијаманти : I1-I2.Создадете зуи со овој култивиран бисер од мијабела, култивиран бисер, сафир и дијамантски кластер, цветен прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Дијамант. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Ширина на опсегот : 1,7мм. Боја на дијаманти : G-H. Понатаму, 26 дијаманти поставени од Buttercup (G-H, I1-I2) се издвојуваат на неговата шанка. 9-9,5мм слатководен култивиран бисер. Кластерски цветен прстен. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Полиран на брилијантен сјај, овој прекрасен прстен е сигурен дека ќе додаде рафал на боја и класа во секоја пригода. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Изработено во 14 KT бело злато. Камења поставени од путер и путер. Јуни Борден камен. Сафир сечење : маркиза и круг. Облик на бисер : круг. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата