Ove Decors Tampa -Pro - внатре w in. H Правоаголен пивот без рамка за туширање на агол во Chrome

Ove Decors Tampa -Pro - внатре w in. H Правоаголен пивот без рамка за туширање на агол во Chrome

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Ove Decors бесконечен 53 1/8 во тампа-про комплет за врата од врата од шарки за шарки има модерен, минималистички дизајн кој спарува висока функционалност со современ стил. Комплетот доаѓа со хардвер за врвен квалитет, полн со елегантен хромиран финиш и вклучува 23 во широка врата, 29 во широка влезна панел, 33 во широк страничен панел, идеален за инсталација на агол. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 53 1/8 in. Ширина x 34 13/16 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : TP0163100. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Metal Guard Technology - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата