Џек Ричесон Мали Темпера Колачи Со Послужавник, Избрани Флуоресцентни Бои, Сет од 6

Џек Ричесон Мали Темпера Колачи Со Послужавник, Избрани Флуоресцентни Бои, Сет од 6

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Се одликува со удобна, нетоксична формула, која обезбедува оптимален квалитет на бојата за вашите занаетчиски потреби. Вклучува послужавник за боја без неред, кој уредно ги држи колачите на место. Додава на вашите материјали за сликање дома, во училницата или центрите за грижа за деца. Колачите се дебели 1-11/16 инчи во дијаметар х 5/8 инчи. Цврст, удобен извор на брилијантен, непроѕирен акварел. Нема да се влоши во складирањето и веднаш ќе се користи со додавање на вода. Соодветни бои може да се мешаат за да се произведат убави средни нијанси. АП сертифициран.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата