Гејтс Ое Тип Термостат За Ладење На Моторот Одговара избери: 1978 - ПЛИМУТ ХОРИЗОНТ, 1978-ДОЏ ОМНИ

Гејтс Ое Тип Термостат За Ладење На Моторот Одговара избери: 1978 - ПЛИМУТ ХОРИЗОНТ, 1978-ДОЏ ОМНИ

Това е достапна
DEN 255.20
Количината на стоката:

Гејтс Термостатите Од Типот ОЕ се дизајнирани да обезбедат прецизна контрола на температурата и без истекување, оем-еквивалентно се вклопуваат секој пат. Фабричката калибрација контролирана со квалитет обезбедува точност на отворање и затворање, без оглед на промените на притисокот. Оем одговара, функција и дизајн за прецизно ладење на моторот. Игличките иглички за вентилација на воздухот, заптивките и дихтунзите ги прават овие термостати еквивалентни на оригиналните делови на опремата. Дополнителни Карактеристики Материјал : Нерѓосувачки Челик, Бакар. Одговара Изберете : 1978-1983 ПЛИМУТ ХОРИЗОНТ 4 Цил 1,7 Л 1978-1983 ИЗБЕГНУВАЈТЕ ОМНИ 4 Цил 1,7 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата