Стандардни Моторни Производи Едно Олово Одговара изберете: ДОЏ ДАКОТА

Стандардни Моторни Производи Едно Олово Одговара изберете: ДОЏ ДАКОТА

Това е достапна
DEN 7168.00
Количината на стоката:

Опис на брендот : Стандард е водечко производство на целосна линија на производи поврзани со управувањето со моторот, од гориво до палење до издувни гасови и целата електроника помеѓу нив.Сетови За Жица За Свеќички Сет За Свеќичка"Стандард произведува целосна линија на производи поврзани со управувањето со моторот, вклучувајќи делови за палење и емисија, вградени компјутери, жици за палење, кабли за батерии, делови од системот за гориво, како и скоро сите критични компоненти со висока технологија за возила со доцен модел, вклучувајќи модули за контрола на системот за палење без дистрибутер (DIS); сензори за кислород; вентили за кружење на издувните гасови (EGR); висока енергија и серпентина-на-приклучете Калеми; Инјектори За Гориво и Регулатори На Притисок; Широк Спектар на анти-заклучување сопирачка, температура, брегаста осовина, коленестото вратило, удар, мапа и сензори за позиција на гас; и повторно произведени компјутери на одборот и сензори за масовен проток на воздух. "- 1987 Доџ ДАКОТА ЕДНО ОЛОВО Одговара Изберете : 1987 ДОЏ ДАКОТА 6 Цил 3,9 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата