Евошилд XVT Вата Шлем Мат Финиш Со Маска За Лице, Црвена, Младост

Евошилд XVT Вата Шлем Мат Финиш Со Маска За Лице, Црвена, Младост

Това е достапна
DEN 489.60
Количината на стоката:

ШЛЕМОТ ЗА Вата XVT со Маска За Лице Од Евошиелд ви дава совршена комбинација на заштита и удобност. Достапно во три големини и две завршетоци. Сите со елегантни компресивни обликувани влошки и целосно завиткани ушни влошки. Школка со низок профил овозможува супериорно вклопување и стратешки дизајниран систем за вентилација ве одржува ладни во моменти под висок притисок. Производот бродови со софтбол маска за лице веќе прикачени. Сите ШЛЕМОВИ НА EVOSHIELD XVT ги исполнуваат стандардите за заштита НА NOCSAE. Подлога со двојна Густина : Елегантни компресивни обликувани влошки од пена и целосно завиткани влошки за уши. Систем за вентилација : Стратешки дизајниран систем за вентилација дизајниран за зголемен проток на воздух и дишење. Опции за завршна обработка : Достапни во премиум висок Сјај или мат завршетоци. Софтбол Маска За Лице : Дизајнот е оптимизиран за употреба со 11-инчни меки топчиња или поголем. СЕРТИФИЦИРАН Производ НА SEI : производот е сертифициран ОД SEI за да ги исполни стандардите НА NOCSAE.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата