Нурисон Фултон Гроздобер Рѓа 2'3 7'6 Област Килим

Нурисон Фултон Гроздобер Рѓа 2'3 7'6 Област Килим

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Колекцијата фултон од килими инспирирани од гроздобер носи приказен изглед во вашата околина. Одликувајќи се со традиционални обрасци завршени со античко избледување, овие килими инспирирани од персија се прецизно испечатени за да го доловат духот на фино наследство со рачни јазли. Фултон е дизајниран за модерен начин на живот со поддршка што не пролева, не се лизга идеална за најпрометните делови од вашиот дом-од дневната соба и трпезаријата до вашата кујна и влезот. Додадете опуштена атмосфера во вашиот простор со овој тепих инспириран од гроздобер од Колекцијата Фултон. Класичниот персиски модел е претставен во ' рѓа и сина разнобојна палета завршена со вешто избледување што носи културен изглед во вашата дневна соба, спална соба или трпезарија. Овој печатен килим е направен од издржливи полиестерски предива со не-пролевање, нелизгање назад идеален за зафатени домаќинства со домашни миленици, деца и чести гости. Килимот инспириран од гроздобер додава безвременска привлечност кон вашиот простор. 100% полиестер; печатена шема. Нелизгачката подлога спречува опасности од патување на тврди подови. Лесно чиста конструкција идеален за зафатени домаќинства со домашни миленици и мали деца. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Препорачуваме тепих за да ви помогнеме да го задржите вашиот килим на место и да го продолжите неговиот животен век.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата