Галилео Пеперони, Оз

Галилео Пеперони, Оз

Това е достапна
DEN 2.33
Количината на стоката:

Донесете го стариот свет вкус на Италија на вашата маса со Галилео Пеперони. Овој традиционално изработен пиперони е направен со посно, квалитетно свинско месо и говедско месо и зачинето со кршен црвен пипер и класични италијански зачини. Со 0 грама транс маснотии по порција, ова целосно варено и подготвено за јадење дели, исечени пиперони, е додаток на кости на кој било оброк. Вклучува еден пакет 7 мл пиперони. Направете сендвич и спакувајте го во пластична кеса за одличен ручек! Галилео Фудс е основана во раните 1920-ти во областа на заливот Сан Франциско со страст да се направи автентична италијанска сува салама со помош на стариот свет, донесен од Италија во Америка. Денес, рамнотежата на занаетчиско занаетчиство и современи методи е она што го прави Галилео Саламе толку уникатен и толку вкусен. Како што пораснавме од мала семејна операција за да станеме еден од водечките производители на салама во нацијата, ние останавме посветени да го направиме Салами старомоден начин : со високо квалитетно свинско месо, исклучителни зачини и многу грижа и внимание. Еден пакет од 7 мл пиперони. Направено со посно, квалитетно свинско месо и говедско месо. Зачинет со мелени црвена пиперка и традиционални зачини. 0 грама транс маснотии по порција. 6 грама протеини по порција. Пакет за ревид за лесно складирање. Автентична италијанска сува салама со употреба на стариот свет, донесен од Италија во Америка. Послужете со исечена сува салама, проволоно сирење, исечени домати и мешани зеленили на тост леб Цјабата. Направете сендвич и спакувајте го во пластична кеса за одличен ручек.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата