Ekena Millwork 10 W 6 H 22'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија

Ekena Millwork 10 W 6 H 22'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија

Това е достапна
DEN 1919.20
Количината на стоката:

Со бескрајна ширина, комбинации на длабочина и висина; Постои зрак за да одговара на секој проект. Уживајте во стилот на високо ниво, по прифатлива цена. Направено од полиуретан со висока густина, екстремно издржливо и без одржување. Поддршка за поддршка на греди, со тоа што ги покрива со греди од дрво од дрво за моментален топол и луксузен изглед. За подобрување на целокупната автентичност, Ekena Millwork нуди опционално капнување на гумени зраци за да го реплицира изгледот на тешкиот, фалсификуван хардвер за прицврстување на ковано железо. Додадете значителна домашна вредност со сите естетски придобивки од вистинско дрво без никакви недостатоци. Нашите греди се фалат со длабоки, детални текстури од дрво, обликувани од вистинско дрво, а нашите сопствени завршувања нудат неограничени можности, овозможувајќи ви да ја изберете вистинската боја и текстура за вашиот дом. Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво. За луксузно ажурирање, комбинирајте неколку греди заедно за зачудувачка шема на решетка или обична бандаж. Поради неговата лесна тежина и леснотијата на инсталација, можете лесно да создадете карактеристика за привлекување на засводени тавани или обични простори. Лесен, лесен за инсталирање со едноставно блокирање на дрво. Шупниот дизајн исто така ви овозможува да скриете кабел, цевки или да направите прилагодени светлосни карактеристики. Овие специјализирани полиуретански греди со рачно вградени, лесни со висока густина се едноставни за инсталирање преку дрвен блок безбедно прикачен на таванот, wallидот или вратата. Нашите рачно изработени греди нудат зелена алтернатива на тешко-највисока вистинска дрва, со неспоредлив автентичен изглед на дрво. Плус, тие се практично бесплатно за одржување.Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и времето на инсталација.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата