Трговска марка ликовна уметност „те сакам“ платно уметност од Трисија Рили-Матјус

Трговска марка ликовна уметност „те сакам“ платно уметност од Трисија Рили-Матјус

Това е достапна
DEN 2933.60
Количината на стоката:

Уметник : Tricia Reilly-Matthews Subject : People Style : Modern & Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има девојче и момче што се бакнува пред цвеќиња. Сликите на Трисија Рили Метјус уникатно ја доловуваат нежноста на детството. Нејзините бујни пастели на ангелски деца се појавија на многу честитки, детски списанија и загатки, а нејзините слики на УНИЦЕФ го заработија нејзиното признание во светот. Фондацијата Трисијас силна во илустрација се комбинира со нејзините разиграни композиции за да открие приказна за ангажирање во многу нејзини дела. Таа ги наведува Бугеро, Мери Касат, essеси Вилкокс Смит и Едвард Хопер како нејзини најголеми влијанија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трисија Рејли-Матјус „Те сакам“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата