Whistlers на глупости индустрии Мајка жолто црно класично сликарство врамена wallидна уметност од Jamesејмс Абот Мекнил Вистлер, 11 14

Whistlers на глупости индустрии Мајка жолто црно класично сликарство врамена wallидна уметност од Jamesејмс Абот Мекнил Вистлер,

Това е достапна
DEN 719.84
Количината на стоката:

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : Мерки за ставка 11 x 1,5 x 14 инчи рамка. Подготвени да висат - префабрикувани да бидат обесени со кој било нокти, завртка или друг основен хардвер што виси wallид. Апликација - Совршен декор додавање на кој било wallид за дневна соба, спална соба, бања, детска соба, кујна, канцеларија, хотел, трпезарија, бар и сл. Квалитет - Изграден со 1,50 "дебели шипки за носилки за профил за квалитет на галерија. Висок квалитет на печатење На платно, беспрекорно испружено и затегнато до трајни рамки отпорни на смалување . Дизајн од Jamesејмс Абот Мекнил Вистлер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата