Трговска марка ликовна уметност небото е граница платно уметност од ennенифер Лилја

Трговска марка ликовна уметност небото е граница платно уметност од ennенифер Лилја

Това е достапна
DEN 799.84
Количината на стоката:

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во разни големини Оваа подготвена, галерија завиткано уметничко парче, се одликува со жена во портокалова кошула и здолниште. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата