Детето на моето момче на Картер, момчиња со долги ракави, панталони, 5-парчиња, прееми-3 месеци

Детето на моето момче на Картер, момчиња со долги ракави, панталони, 5-парчиња, прееми-3 месеци

Това е достапна
DEN 169.28
Количината на стоката:

Измешајте, совпаѓајте, повторете : Со каросерии со скут-рамо и панталони за влечење, овој 5-парчен сет од моето дете на Картер нуди неколку лесни опции за облека. Одлично за давање подароци! 5-ПЦ новороденче сет за момчиња вклучува : 3 каросерии и 2 пара панталони. Теловии : долги ракави; Преклопувањето на рамената се шири за лесно и исклучување; Затворање на дното од 3-snap; Никел-тампон се прилепува на армиран долен панел. Панталони : влечење на еластична лента за половината; покриени нозе. Прави одличен подарок за туширање за бебиња. Достапно за бебиња на возраст од прееми-9м. Измешајте и се совпаѓаат со другите мои парчиња. Теловии и панталони : 100% памук; 60% памук/40% полиестер. Машина за перење. Увезени. Мое дете на Картер 5 парчиња облечена за бебе момче.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата