Роланд Бургундија за готвење вино, гал

Роланд Бургундија за готвење вино, гал

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Роланд Бургундија за готвење вино се произведува со додавање на квасец во сокот од грозје за да се донесе ферментација на сокот сè додека не се постигне соодветно ниво на алкохол. Роланд Бургундија за готвење вино : 12% алкохол по волумен. Без глутен. Кошер. 0 грама транс маснотии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата