Дополнителен Погонски Ремен

Дополнителен Погонски Ремен

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Гејтс продолжува да го води патот во ИНОВАЦИИТЕ, технологијата и развојот НА CVT појасот за денешната рекреативна и корисна опрема за сите терени. Покрај линијата G-Force, гејтс сега го нуди и новиот појас G-Force C12 CVT. Појасот G-Force C12 е дизајниран за перформанси на пад и има исклучителна сила, флексибилност и издржливост.ЈАЧИНА-првиот CVT појас кој користи јаглероден затегнувачки кабел, комбинирајќи минимално истегнување со извонредна цврстина.Флексибилност-неопренови со Високи перформанси со трапезоиден врвен и заоблен дизајн на долниот запчаник што ја максимизира контролата и флексибилноста на топлината.ИЗДРЖЛИВОСТ - јаглеродните затегнувачки кабли се врзани со специјално формулирана гума за адхезија на гума натоварена со fiмидни влакна што резултира со зголемена отпорност на странично оптоварување што спречува нарушување на ременот и повлекување на рабниот кабел.ПЕРФОРМАНСИ - јаглеродните затегнувачки кабли обезбедуваат оптимален пренос на енергија што резултира со побрзо забрзување, подобрен одговор на гасот и конзистентни перформанси на менување.Гејтс-Управувано Од Можност Додаток Погон Појас.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата