Контрола На Топлина Дневна Приватност Еднонасочен Огледало Сребрен Прозорец Филм 36во 12 стапки

Контрола На Топлина Дневна Приватност Еднонасочен Огледало Сребрен Прозорец Филм 36во 12 стапки

Това е достапна
DEN 0.33
Количината на стоката:

Купете Сребрена Приватност На Декоративниот Филм 15 Дневна Приватност еднонасочен филм со огледален прозорец е многу рефлектирачки филм за прозорци што ја подобрува дневната приватност. Овој прозорец филм има еден начин огледало својства кои го прават одличен избор за обезбедување на дневна приватност. Ефектот на дневна приватност во голема мера зависи од условите на осветлување и работи само кога сончевата светлина ја прави надворешноста многу посветла од внатрешноста. Ефектот ќе биде обратен ноќе, бидејќи внатрешноста најверојатно ќе биде посветла однадвор. Сребрениот 15 е малку посветол во сенка од Нашиот сребрен 5, што го прави идеален избор ако сакате најдобра комбинација на приватност, контрола на сонцето и отфрлање на топлина. ОДЛИЧНА ДНЕВНА ПРИВАТНОСТ. Обезбедува голема наменета приватност само во текот на денот; ефектот на огледалото е обратен ноќе бидејќи внатрешноста ќе биде изложена на повеќе светлина отколку надворешноста. Страната со најмногу светлина ќе има изглед сличен на огледало. ТЕМНО И РЕФЛЕКСИВНО за да се создаде изглед сличен на огледало, истовремено намалувајќи ги трошоците за ладење во текот на летото преку ефективно отфрлање на топлина. ОДЛИЧНО ОТФРЛАЊЕ НА УВ. Блокира штетни УВ зраци. Го намалува избледувањето на внатрешниот мебел предизвикан од сонцето. СИЛНИ ЛЕПИЛА да траат многу години. За полесна инсталација, не заборавајте да користите многу мешавина од сапун/вода за да ја натопите и лепливата страна и прозорецот. Висококвалитетни перформанси филмови кои се чувствителни по природа. Ве молиме запомнете да внимавате кога ракувате со филмот бидејќи најмалото превиткување ќе создаде трајна брчка. БЕСПЛАТНИ АЛАТКИ и ЛЕСЕН ВОДИЧ ЗА ИНСТАЛАЦИЈА за да ја направите инсталацијата самостојна. Осигурајте се дека површината на прозорецот е целосно чиста и апсолутно без никакви флеки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата