Заштитен знак Ликовна Уметност Снежна Зимска Зора Платнена Уметност Од Дејвид Лојд Гловер

Заштитен знак Ликовна Уметност Снежна Зимска Зора Платнена Уметност Од Дејвид Лојд Гловер

Това е достапна
DEN 2601.60
Количината на стоката:

Уметник : Дејвид Лојд Гловерсубјект : Пејзаж : Традиционален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има тенки дрвја кои испрекинуваат снежен пејзаж. Истакнати Бои : Сива, Бела, Сина Дејвид Лојд Гловер има 25 години меѓународна репутација изложба во големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела се стекнати од колекционери ширум светот. Гловер создава ремек-дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време за создавање ликовна уметност за продажба на галерии. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. тенки дрвја што испреплетуваат снежен пејзаж.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата