АОР 15П 17. 144Hz FHD i7-10750H RT GDDR 6GB 8GB DDR M. PCIe 512GB SSD Победа Дома Лаптоп

АОР 15П 17. 144Hz FHD i7-10750H RT GDDR 6GB 8GB DDR M. PCIe 512GB SSD Победа Дома Лаптоп

Това е достапна
DEN 5584.00
Количината на стоката:

АОРУС 15Г ја крши нормата кога станува збор за размислување дека механичкиот лаптоп на тастатурата мора да биде густ и тежок. Доаѓа со патување со клучеви од 2,5 мм, спакувано во шасија не повеќе од 2,5 см и тежина од само 2,2 кг, гејмерите ќе ги забележат супериорните клучеви без да ги влечат надолу. АЕРО : Нескротливи Перформанси, Бескрајни Можности; Аеро : Целосно Нов Разноврсен Лаптоп; Аеро Креативноста Започнува Овде.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата