Пуроаст Безкофеинско француско Печено Мелено Кафе Со Ниска Киселина, Оз Торба

Пуроаст Безкофеинско француско Печено Мелено Кафе Со Ниска Киселина, Оз Торба

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Puroast® Кафе Мелено Француско Печено Безкофеин. Има 7 пати повеќе антиоксиданси од зелениот чај и 70% помалку киселина од другите кафиња. Вкусот беше солен, богат и многу мазен. Ние веруваме дека најдоброто кафе е печено на начинот на кој земјоделците го печат на плантажите за кафе ширум светот полека, во мали серии, под тивок оган, така што зрната кафе ги изразуваат своите најдобри квалитети. Puroast® Кафе Мелено Француско Печено Безкофеин. 7 Пати повеќе антиоксиданси од зелениот чај. 70% Помалку киселина од другите кафиња. Подобар, помалку горчлив свет. Нето Ст. 40 мл. / 2,5 килограми. Кошер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата