Нексен Цп Х Цела Сезона П205 55Р 89Х Патничка Гума

Нексен Цп Х Цела Сезона П205 55Р 89Х Патничка Гума

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Nexen CP671 H P205/55 R16 89 HOVERVIEWDesigned за употреба на седани, минивани и кросовери, Nexen CP671 H обезбедува влечење преку целата година со удобност при возење, низок шум и одлични патни манири на гума за турнеи. CP671 H има периферни жлебови за голема отпорност на евакуација и хидропланирање на вода, централно ребро за одговор на управувачот и стабилност на автопатот и комбинација на аголни жлебови, странични жлебови и шипки кои сите ја зголемуваат влечната сила на влажно време. Дизајниран за употреба на седани, Кув и мини комбиња. Цврстото централно ребро ја зголемува стабилноста на права линија. Периферните жлебови ја отстрануваат водата од контактната лепенка на гумата за зголемена влажна влечна сила. Аголни и странични жлебови со густа шема на шипки за подобро држење. Големите блокови на рамената го подобруваат ракувањето и свиоците. Големина : P205/55 R16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2012-13 Тојота Корола Ле 2015-19 Тојота Корола ЛЕ Еко 2006-08 Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС 2009-11 Хонда Граѓански ЛХ-С 2020-22 Тојота КОРОЛА XLE 2014 Тојота Корола Ле Еко Плус 2009-11 Тојота Корола СЕ 2010-13 Киа Соул 2у 2012-18 Киа Форте Екс 2017-19 нисан Сентра Св 2015-16 Нисан Сентра Фе+С 2007 тојота корола С 2013 Хјундаи Елантра Глс 2008-15 СЦИОН xb база 2008-09 Шевролет Кобалт Лт 2013-14 Нисан сентра фе+св 2010 киа форте екс 2019-23 КИА ФОРТЕ ЕКС+ 2010-11 Мазда 3 И 2008 Тојота Корола Спорт 2003-06 понтијак Вибе Гт 2007-09 Хјундаи Елантра Глс 2019-20 Хјундаи Елантра Суштински И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата