Мечка Крик Земја Кујни Проклето Добар Чили Супа Мешавина, 8. Оз Торбичка

Мечка Крик Земја Кујни Проклето Добар Чили Супа Мешавина, 8. Оз Торбичка

Това е достапна
DEN 65.92
Количината на стоката:

Мечка Крик Земја Кујни Проклето Добрата Мешавина Од Чили Супа го има истиот изглед и чувство на супа што ја правеше мама, но сега подготвена за неколку минути. Три вида грав и мешавина од вкусни зачини ја даваат оваа срдечна мешавина од супа робустен вкус. Уживајте во ова чили како што е, или додадете малку заруменето мелено месо и домати исечкани на коцки за разновидност. Оваа мешавина од чили прави брза, лесна неделна вечера или брз прелив за виршли. Мешавината На Супа Од Мечка Крик е природно и вештачки зачинета за да можете да ја донесете дома топла супа со малку удобност. За да го подготвите ова чили, сварете 7 чаши вода, а потоа изматете ја смесата и 6 унци доматна паста. Намалете ја топлината на средно и динстајте непокриено 25 минути. Мечка Крик чили Супа голема пластична торбичка доаѓа со 8 една чаша порции, и можете да ја чувате на ладно и суво место за оброк стабилен на полица што може да се направи за неколку минути. Една торбичка од 8,8 мл Мечка Крик Селски Кујни Проклето Добра Мешавина Од Чили Супа. Мечка Крик Проклето Добар чили мешавина вкус како што го готви цел ден, но тоа е подготвено во минути. Оваа Супер срдечна Мешавина Од Супа Од Мечка Крик испорачува 8 порции една чаша. Оваа инстант мешавина за супа вклучува вкусни зачини и три вида грав за автентичен вкус на чили. Варете 7 чаши вода, изматете ја сувата супа Од Мечка Крик и 6 унци доматна паста, а потоа динстајте 25 минути. Чувајте Мечка Крик Проклето Добра Чили Супа Измешајте на ладно и суво место за одржување на свежината. Голема пластична кеса со проклето добра мешавина од чили супа. Полица-Стабилна/ Амбиент.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата