Fm Saver Серија 2-Во-Вакуум Систем За Запечатување За Зачувување На Храната

Fm Saver Серија 2-Во-Вакуум Систем За Запечатување За Зачувување На Храната

Това е достапна
DEN 4479.84
Количината на стоката:

Еден допир започнува процес на вакуум и запечатување. Рачниот запечатувач што може да се повлече работи со вреќи со вакуумски патент За Чување храна, контејнери, канистри и маринатори. Чувајте ја храната свежа во замрзнувач до 5 пати подолго и во фрижидер или оставата, чајната кујна до 2 пати подолго, во споредба со обичните методи за складирање. Експресниот Производител на Торби ги намалува чекорите за правење торби за 50%, во споредба со претходните модели, со единствена втора лента за запечатување на топлина за автоматско подготвување на следната торба.Системот за зачувување храна 2 во 1 го отстранува воздухот од специјално дизајнираните кеси, а потоа нанесува топлина за да се запечати воздухот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата