Сензор за Обука за држење на Грбот, BP4000MD, Медиум

Сензор за Обука за држење на Грбот, BP4000MD, Медиум

Това е достапна
DEN 1.67
Количината на стоката:

Седнете исправено и научете добри навики за држење На телото Со Сензорот За Тренер За Држење На Задниот Тон. Се одликува со ремени изработени од мека и издржлива мрежа за удобно носење преку облека. Овие се прилагодливи за цврсто вклопување и за да го достигнете нивото на чувствителност што ви треба. Кога се носи 15-20 минути двапати дневно, алармот звучи или вибрира кога се наведнувате, исклучувајќи се кога грбот и рамената се враќаат во соодветна положба. Обучувачот За Заднина работи на батерија што е лесна за замена и може да се користи дома, работа и на други места. Сензор за Обука за држење на Грбот : лесен за употреба сензор за држење на телото со ефективни резултати. Прилагодливите ремени му овозможуваат на корисникот да постави сензор за да одговара на сопствените барања за држење на телото. Доброто држење на телото може да му помогне на корисникот да се чувствува подобро и психички и физички. Сигнализира или вибрира кога ќе се наведнувате. Ремени направени со мека и издржлива мрежа. Модел-BP4000 MD. Големина - средна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата