Марта Стјуарт Блокира Геометриски Волна Површина Килим, Камила Слонова Коска, 8' 8 ' Круг

Марта Стјуарт Блокира Геометриски Волна Површина Килим, Камила Слонова Коска, 8' 8 ' Круг

Това е достапна
DEN 551.68
Количината на стоката:

Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Висина на купот : 0,45 инчи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата