Колекција На Северен Парк Четири-Лесен Лустер

Колекција На Северен Парк Четири-Лесен Лустер

Това е достапна
DEN 3058.72
Количината на стоката:

Популарен од почетокот на векот до 1930-тите, овој уметнички стил продолжува да гледа обновена популарност поради чистите, едноставни и искрени дизајни. Четканиот лустер со четири светла на норт Парк има уникатни линеарни краци со двојно лачење кои поддржуваат квадратно гравирано стакло за да обезбедат нежно дифузен ефект на осветлување. Колекцијата Северен Парк создава модерно толкување на два мешани стилови : Занаетчија и Мисија. Северен Парк Колекција Четири-Лесен Лустер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата