Плетенка Стивен Цврст Граничен Килим, Црвена Црна, 6' 9' Овална

Плетенка Стивен Цврст Граничен Килим, Црвена Црна, 6' 9' Овална

Това е достапна
DEN 2207.04
Количината на стоката:

Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. 60% Волна, 40% Памук. Висина купот : 0. Заштедете Пари. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно.Продавница Safavieh на . Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Достапно во повеќе големини. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.Плетенкаповратна Внатрешна Површина Килими Колекцијата На Плетенки се одликува со вешто изработени, реверзибилни, издржливи теписи. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Боја : Црвена/Црна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата