Пејач Универзална Редовна Точка Оверлок Машина Игли Големини , &

Пејач Универзална Редовна Точка Оверлок Машина Игли Големини , &

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Иглите ЗА Преклопување НА ПЕЈАЧОТ се користат во Сергерите за шиење преку работ на едно или две парчиња ткаенина за раб, закопчување или шиење. Повеќе големини му овозможуваат на корисникот да полите различни видови ткаенини. Големини на игли кодирани во боја вклучуваат портокалова големина 80/11 за употреба на лесни ткаени ткаенини, сина големина 90/14 за употреба на ткаени ткаенини со средна тежина и виолетова големина 100/16 за употреба на ткаени ткаенини во тешка категорија. Комплетот за игла доаѓа во пластичен сад лесен за чување со големини означени на капакот за лесна локација и замена. Иглите за преклопување НА ПЕЈАЧКАТА се за УПОТРЕБА НА пејач, Профиниш, Професионални и други машини за шиење сергер за бренд за кои се потребни игли за 2022 година. Комплет од 5 игли за машини за преклопување во избрани големини. Се користи за шиење преку работ на едно или две парчиња ткаенина за рабување, закопчување или шиење, во машини за шиење сергер. Различни големини ви овозможуваат да ги залепите крајните шевови на повеќе видови ткаенина. Портокаловата големина 80/11 е за лесни ткаенини, сината големина 90/14 е за ткаенини со средна тежина, а виолетовата големина 100/16 е за тешки ткаенини. За употреба НА пејачка, Профиниш, Професионална и друга марка сергер машини за шиење за кои се потребни игли за 2022 година.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата