Дорман 695 - Заден Возач Страничен Сензор ЗА Брзина НА ТРКАЛОТО ABS За Специфични Модели На Acura Honda одговара изберете: HONDA CIVIC EX, HONDA CIVIC SI EX

Дорман 695 - Заден Возач Страничен Сензор ЗА Брзина НА ТРКАЛОТО ABS За Специфични Модели На Acura Honda одговара изберете: HONDA

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Овој сензор за брзина НА ТРКАЛАТА со ДИРЕКТНА замена одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема. Изработен од квалитетни материјали со електрични конектори во фабрички стил, овој сензор е дизајниран и тестиран да биде издржлив и сигурен. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој сензор ЗА брзина НА тркалата ABS точно одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот сензор за опрема за да ги врати безбедните перформанси на сопирањето во сите услови. Издржлива конструкција - овој сензор за брзина на тркалата е направен од квалитетни материјали за да се обезбеди сигурна поправка и долг работен век. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Тестиран квалитет - овој сензор ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ претрпе пробно и материјално тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и сигурни перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Акура РСХ : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 Хонда Цивик : 2001, 2002, 2003, 2004, 2005.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата