Нурисон Страст Боемски Сини Разнобојни 2'2 7'6 Област Килим

Нурисон Страст Боемски Сини Разнобојни 2'2 7'6 Област Килим

Това е достапна
DEN 2.67
Количината на стоката:

Богата, бујна, заводлива боја ве привлекува кон кадифната убавина на Прекрасната Колекција Страст. Ако возбудувате за задоволствата од разубавувањето на вашиот дом, ќе најдете теписи од областа На Страста едноставно неодоливи. Овие фантастични цветови, зачудувачки апстракти и драматични геометриски дизајни спојуваат елементи на класични персиски мотиви со модерен сензибилитет. Ткаени од полипропиленски влакна на најсовремени моќни простории, оваа колекција на теписи со површина комбинира дебел, удобен куп со пристап за лесна нега. Напредните техники на предјадење создаваат возбудлив ефект на патина. Живејте пошарен живот Со Страст во вашиот дом! Како богатство градите на накит, овој шарени страст област килим истура возбудлив спектар на злато, рубин и аметист детали, сите богато прикажани на длабоко сина земја. Овој килим зема инспирација од персиски цветни мотиви, но сепак ќе работи убаво во модерната соба. Со споен раб, тесна граница и текстуралниот квалитет на мекиот куп. Машина изработена од полипропиленски влакна со низок профил кои беспрекорно се вклопуваат во различни поставки. Издржлив и лесен за чистење. Идеален за употреба во вашата спална соба, дневна соба или домашна канцеларија. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата