Хартија Ксеро Форма II Ласер, Инк-Џет Јаглеродна Хартија Писмо-1 2 11 - Мазна-Розова, Канаринска, Светло Бела

Хартија Ксеро Форма II Ласер, Инк-Џет Јаглеродна Хартија Писмо-1 2 11 - Мазна-Розова, Канаринска, Светло Бела

Това е достапна
DEN 400.00
Количината на стоката:

Ксеро / Форма II јаглеродните листови се дизајнирани специјално за да создадат триделни форми (преколатирани, обратни) по потреба врз основа на дигитална и електронска опрема, вклучувајќи копири, печатачи (ласерски/инк-џет) и мултифункционални уреди. Користењето дигитална или електронска опрема за производство на повеќеделни форми заштедува време и пари. Ксеро / Форма II е компатибилен со сите марки на дигитална опрема во боја и црна/бела боја, вклучувајќи Ги Ксерокс, ХП, Лексмарк, Канон, Коница Минолта, Рико и многу други. Исто така, напишаните или напишаните слики остануваат интензивни, јасни и читливи до последниот дел од формата. Стрелките за идентификатор на страната за печатење на страната на хартиениот ремен овозможуваат лесно вчитување хартија. Тип На Производ-Хартија Без Јаглерод. Големина-8 1/2 "х 11". Лист Стандард-Писмо. Површинска Завршница-Мазна. Земја На Потекло - Сад. Вкупно Рециклирана Содржина Проценти-Не. Бои На Хартија-Светло Бело. Карактеристики-Преколатирани. Производител-Апликација, Ад. Технологија За Печатење-Инк-Џет. Производ Линија-Ксеро/Форма II. Производителот Дел Број-4643. Производителот Веб Адреса-http : // . Зелен Индикатор-Ј.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата