И Сите Пееја: Авантури На Еклектичен Диск Џокеј

И Сите Пееја: Авантури На Еклектичен Диск Џокеј

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Со повеќе од четириесет разговори На Теркел со некои од најголемите музичари од минатиот век, И Сите Тие Пееја е "почит кон универзалноста и моќта на музиката" (Филаделфија Инквајрер). Во текот на втората половина на дваесеттиот век, Студ Теркел беше домаќин на легендарното радио шоу "Музејот На Восокот", претставувајќи им на љубителите на музиката Во Чикаго со неговото неповторливо преземање музика од секаков вид, од класична, оперска и џез до евангелие, блуз, фолк и рок. Историчарот добитник На Пулицерова Награда разговара со некои од најпознатите иконски музичари на дваесеттиот век "Занитвам .Експертизата На Теркел е евидентна на секоја страница, без разлика дали се дебатира за хармоничната структура на духовноста или за препознавањето на суптилностите на техниката на пијано На Кит Џарет ."Сан Франциско Хроника И Сите Пееја : Авантури На Еклектичен Диск џокеј (Мек). Како и секогаш, тој е највештиот од интервјуерите. Речиси секое интервју има откровение " (Сан Франциско Хроника).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата