Заштитен знак Ликовна Уметност Јаден Платнена Уметност Од Ричард Валич

Заштитен знак Ликовна Уметност Јаден Платнена Уметност Од Ричард Валич

Това е достапна
DEN 3.00
Количината на стоката:

Уметник : Ричард Валичсубјект : Празницистил : Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Оваа подготвена за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи Импресионистичка слика на млада девојка која се восхитува на подароци под Новогодишна елка.Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Заштитен знак Ликовна Уметност "Јаден" Платнена Уметност Од Ричард Валич.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата