Вилтон Крем Бел Декоратор Замрзнување, Ванила Ароматизирани, лб

Вилтон Крем Бел Декоратор Замрзнување, Ванила Ароматизирани, лб

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Направете ја целата ваша торта украсување со една када! Ова замрзнување со вкус на вилтон е со средна конзистентност, идеално за колачи со глазура и граници на цевки, но може да се зацврсти или разреди за најдобро да одговара на вашиот проект. Исто така, лесно е да додадете боја или вкус за да ја направите своја. Оваа када со замрзнување со путер дава 8 чаши, што е доволно за покривање на две 8-инчни 2-слојни колачи, три 9 х 13 инчи. колачи или 64 колачи. Средната конзистентност е совршена за замрзнување колачи и граници на цевки, ѕвезди и други дизајни. Додадете свој арома или бои за да го прилагодите секој десерт. Нето тежина : 4 фунти. Направено на опрема која исто така обработува млеко, кикирики, соја и пченица; направено во објект кој исто така обработува ореви од јајца и дрвја.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата