Уметнички Ткајачи Бирмингем Точки Област Килим, Тен, 7'10 10'

Уметнички Ткајачи Бирмингем Точки Област Килим, Тен, 7'10 10'

Това е достапна
DEN 2744.96
Количината на стоката:

Симплистичките, но привлечни килими Од Колекцијата Во Бирмингем без напор служат како примерна претстава на модерниот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот декор простор. Направени Со Полиестер Во Турција, и има Кадифен Куп. Место Чиста Само, Една Година Ограничена Гаранција. Машина Ткаени Во Турција со 100% Полиестер. Удобниот кадифен куп нуди дополнителна перница под нога додека додава текстура на вашиот простор. Модерна и разноврсна, оваа колекција на килими ќе додаде талент во секоја просторија. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците. Цврст и отпорен на дамки. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво пред да нанесете раствори за чистење. Се препорачува употреба на подлога за тепих за да се спречи лизгање и движење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата