Гвајаки Јерба Колега Кеси, Традиционални, 7. Оз

Гвајаки Јерба Колега Кеси, Традиционални, 7. Оз

Това е достапна
DEN 1.00
Количината на стоката:

Саем за живот - фер трговија заверена ОД ММО. Направете врвен колега лате со додавање на избор на млеко и засладувач! Поддржува фокус и јасност.000 хектари Јужноамериканска Дождовна Шума Во атлантикот и да создаде над 1000 работни места за животна плата до 2020 година со искористување на Нашиот Модел За Реставрација Управуван од Пазарот. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест). Преполн со 196 активни соединенија, нашиот традиционален јерба партнер сигурно ќе ви го подигне духот! 75 традиционални јерба колега кеси. Тел : (888) 482-9254. Следете : Гвајаки. Со векови, Јужноамериканското Племе Achе гвајаки секојдневно пиеше јерба мате поради моќните подмладувачки ефекти. Не Гмо Проектот потврден. 75 Q КОЛИЧИНА 6 Додаток во Исхраната. Сертифициран Фер Трговија ОД ММО. Традиционално се користи за поддршка на програми за управување со тежината кои вклучуваат урамнотежена исхрана и вежбање. Оживејте. Природно кофеин. Сида елиминација. Печатени со мастила на база на вода. Традиционален вкус со полно тело. Сертифицирана Б Корпорација. Природно без глутен. УСДА органски. Гвајаки (гви-ух-ки) Јерба Мате (јер-бах мах-тај) е направен од природно кофеин и негување лисја на прославената Јужноамериканска дождовна шума холи дрво (Илекс паргуариенсис). Нашиот Традиционален Партнер е пријатно богат со тело со полн вкус, но изненадувачки меко на непцето, и комплиментиран од земјени и шумски ароми. Сертифициран органски ОД CCOF.Уживајте во мазниот вкус со полно тело и изразената арома на нашиот јерба партнер со врвен квалитет, одгледуван во дождовни шуми. Ја зголемува физичката енергија. Мисијата на Гвајаки е да управува и да обнови 200. За да ја долови целата растителна енергија на дрвото јерба, гвајаки меша цел лист, нежни стебла и лист во прав за моќна инфузија со траен вкус.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата