Чизми Машки Лорн Меки Пети Планинарски Работни Чизми

Чизми Машки Лорн Меки Пети Планинарски Работни Чизми

Това е достапна
DEN 3359.20
Количината на стоката:

Со класичен планинарски изглед, оваа чизма има мека, амортизирана влошка за целодневна удобност. Изградена од квалитетна, мека превртена кожа, кожна јака На Лорн и велур јазик ја обезбедуваат потребната издржливост. Хидро водоотпорната мембрана ги штити вашите стапала од елементите, одржувајќи ги суви цел ден. Дополнителната заштита на плочата отпорна на пункција на брендот Ленци обезбедува дополнителна безбедност на местото на работа. целосно жито падна успех кожа рефлектирачки чипка петелки велур јазик и мека поместена удобност јака водоотпорна мембрана отпорна на пункција среден ѓон мрсен влажен лизгачки тест .55 директен прицврстете надворешен ѓон мека влошка ЗА враќање АСТМ Ф2413 - 18 Електрична Опасност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата