Трговска марка ликовна уметност „Васо Бјанко Кон Далиет Амаранто“ платно уметност од Данка Вајтзен

Трговска марка ликовна уметност „Васо Бјанко Кон Далиет Амаранто“ платно уметност од Данка Вајтзен

Това е достапна
DEN 1.33
Количината на стоката:

Уметник : Данка Вајтсенсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени цвеќиња во бела вазна со чипка и чаршав. Истакнати бои : бело, сиво, вино, сино, црно, светло сино родено во Лоѓ, Полска, семејството се преселило во Торино, Италија кога Данка беше дете и живееше во Палацо Риле ди Торино. Таа присуствуваше на Институтот за уметност во Академија Албертина во Торино, и ја имаше својата прва уметничка изложба откако заврши средно училиште во галеријата Арс Плауда во Торино во 1969 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвени цвеќиња во бела вазна со чипка и чаршав.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата