Под -боја на тремот и внатрешен двор, галон

Под -боја на тремот и внатрешен двор, галон

Това е достапна
DEN 575.52
Количината на стоката:

Додадете прекрасен изглед на вашиот двор, тремот или внатрешните подови со килц тремот и подот на подот. Формулирано е да биде доволно силен за луѓето да одат понатаму. Оваа акрилна боја на латекс подот продолжува непречено и остава конзистентна завршница без видливи удари со четки. Исто така е отпорен на мувла. Можете дури и да го насликате директно преку преклопени површини. Оваа подот боја е достапна по ваш избор на избрани бои.Килц тремот и подот на подот, галон : 100% акрилен латекс производ. Издржлива, долготрајна завршница која е идеална и за внатрешни и за надворешни апликации. Создава финиш отпорна на мувла, која се спротивставува на измама, згаснување, пукање и пилинг. Идеално за тремови, подови, палуби, подруми, патишта, обвивка, трим, мебел и шари. Може да се примени преку правилно подготвени, претходно насликани или подготвени површини. Не за употреба на области што се предмет на автомобилски гуми. Само за станбени апликации. 1 гал од Килц подот боја по конзерва.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата