Трговска марка ликовна уметност „мед пчела“ платно уметност од Грег Симансон

Трговска марка ликовна уметност „мед пчела“ платно уметност од Грег Симансон

Това е достапна
DEN 2601.60
Количината на стоката:

Уметник : Грег Симансонубјект : животни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолта пчела во центарот на рамката со црвени усни.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напредно печатење на печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Грег Симансон „Мед пчела“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата