Parvez Taj Исклучителни цвеќиња Сликање печатење на завиткано платно

Parvez Taj Исклучителни цвеќиња Сликање печатење на завиткано платно

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Ова „Исклучителни цвеќиња“ за печатење на завиткано платно е печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. ПАРВЕЗ ТАЈ „Исклучителни цвеќиња“ Сликање на печатење на завиткано платно : ликовно платно печатење од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата