Сју Шлабах „Раџа слон II“ платно уметност

Сју Шлабах „Раџа слон II“ платно уметност

Това е достапна
DEN 2239.84
Количината на стоката:

Сју Шлабах „Раџа слон II“ платно уметност. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Sue Schlabachsubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има силуета на слон со мандала што се меша со тоа на едноставна позадина. Таа го сака чинот на правење работи, без разлика дали е уметност, храна, градини, фотографии или текстил. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата