Трговска марка ликовна уметност „Биг Бен Ривер Вју“ платно уметност од Клер Доерти

Трговска марка ликовна уметност „Биг Бен Ривер Вју“ платно уметност од Клер Доерти

Това е достапна
DEN 1.00
Количината на стоката:

Уметник : Клер ДоериСубјект : Пејзажцил : Современа проток Тип : Галерија обвиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Клер Доерти „Биг Бен Ривер Вид“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата