Otterbo Defender Series Pro XT кутија за Apple iPhone - Виолетова

Otterbo Defender Series Pro XT кутија за Apple iPhone - Виолетова

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Добијте легендарна заштита на телефон од елегантен случај дизајниран да работи со јаболката Magsafe систем. Defender Series Pro XT е рационализирана верзија на Classic со додадена одбрана на антимикробни случаи. И покрај тоа што е намалена во големина, ние ја зголемивме нејзината заштита од пад. Сè што е солидно и сигурно во заштитата на телефонот е ткаено во текот на овој тенок случај. И, интегрира антимикробно додавање базиран на сребро во случајот што помага во инхибирање на микробиолошкиот раст и го брани надворешноста на случајот против многу вообичаени бактерии. Мешањето на адитивот во материјалите за случајот гарантира дека продолжува да го штити вашиот случај 24/7/365 и ја надминува тешката употреба. Премиумот солиден дизајн прикажува чисти линии со удобен зафат што го чува вашиот телефон против сериозни капки, нечистотија, гребење и испакнатини. Плус, подигнатиот раб нуди дополнителна одбрана на камера и екран. Подготвени за ништо, најдобрата одбрана на Otterboxs само се подобри со Defender Series Pro XT. Otterbox Defender Series Pro XT Телефонски случај дизајниран да комуницира со екосистемот на Apple Magsafe. Работи со полнач на Apple Magsafe и Ci Charging. Капка+ 5х онолку капки како воениот стандард (MIL-STD-810 G 516.6). Трајната заштита од антимикробни случаи помага во заштитата на надворешноста на случајот од многу вообичаени бактерии. Направено со 50% рециклирана пластика. Дизајн на тенок случај со безбеден зафат. полнење компатибилно. Пристаништето ги покрива нечистотиите, прашината и леќата од влегување во дигалки и пристаништа. Подигнатите рабови ги штитат камерата и екранот. Фолч не е вклучен, но бесплатно откупување на Otterbox со доказ за набавка. Препорачуваме додатоци за напојување Otterbox за најдобро искуство со Qi што не ве штити, екранот, првенствено внатрешни парчиња или футрола.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата