Клајн Алатки Ј Патник Стегање Алатка За Сечење

Клајн Алатки Ј Патник Стегање Алатка За Сечење

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Оваа алатка За Стегање/Сечење ги стега изолираните и неизолираните терминали и конектори без лемење од 10 до 22 WG. Заострениот дизајн на носот е одличен за работа во затворени простори. Секачите се специјално стврднати за долг живот. Иновативните двојни материјали Дизајнирани Да ги стегаат изолираните и неизолираните терминали и конектори без ЛЕМЕЊЕ од 10 до 22 WG. Заострен дизајн на носот за работа во затворени простори. Контурирана површина на палецот за дополнителна удобност и позитивно чувство. Специјално стврднат секач во носот. Зглобот со топла занитвам обезбедува непречено дејство и без нишање на рачката. Најсовремени рачки за Патување со Двоен материјал обезбедуваат подобар стисок без да ја жртвуваат јачината или издржливоста на алатот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата