Знајтед Знае Игра На Табла

Знајтед Знае Игра На Табла

Това е достапна
DEN 1.33
Количината на стоката:

Колку пати сте се смееле гласно минатата година? Колку често вашата пријателка ги бричи нозете? Колку троши вашиот брат на гел за коса? Знам Дека Телото Знае. Запознајте нови пријатели или дознајте повеќе за старите пријатели отколку што некогаш сте сакале. Целта на играта е да освоите поени со тоа што ќе направите диви претпоставки за однесувањето на вашите пријатели и семејство. Играта започнува со додавање на името на дванаесет пријатели или членови на семејството на списокот Со Знаење. Следно, еден играч црта картичка што поставува лудо прашање, како колку пати видел Војна На Ѕвездите? Завртете ја матрицата за да одредите чие име се користи за пополнување на празно. Тогаш сите играчи прават претпоставка за точниот одговор. Ако вашиот одговор беше највисок или најнизок, ќе постигнете нула поени. Сите други играчи постигнуваат поени, а играчот во средината постигнува најмногу поени. Знајтелото Знае Игра На Табла : Одлична партиска игра. Доделена награда" Голема Забава партија " игра од . Запознајте нови пријатели или дознајте повеќе за старите пријатели со оваа забавна игра на табла . Доаѓа со 8 обоени штипки. Стилски caddy/scorekeeper. Име рампа. 12-еднострани умре. 200 прашања идеи кои создаваат бескрајни комбинации на прашања.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата