Сензорот за брзина на тркалото на моторот- Абс се вклопува во Изберете: 2010- Форд Ранџер

Сензорот за брзина на тркалото на моторот- Абс се вклопува во Изберете: 2010- Форд Ранџер

Това е достапна
DEN 287.84
Количината на стоката:

Единствените делови што ги препорачува компанијата Форд Мотор за возила Форд, Линколн и Меркур.Motorcraft и деловите на Ford се произведени од материјали од прв квалитет - избрани специјално за максимална изведба и соодветност на примена. Како и со сите делови на моторни производи и Форд, какви било иновации или подобрувања развиени бидејќи производството на возилото се вклучени во овие по деловите за замена на пазарот, обезбедувајќи ги деловите за замена на пазарот, обезбедувајќи ги повеќето тековни технологии и перформанси. Motorcraft Brab-438 ABS сензорот за брзина на тркалото се вклопува Изберете : 2010-2011 Ford Ranger и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот фиксен додаток за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата