Дорман 579- Заклучување на резервоарот за гориво за специфични модели на Меркур Форд Линколн се вклопуваат Изберете: 1998- Форд Ранџер, 2002- Форд истражувач

Дорман 579- Заклучување на резервоарот за гориво за специфични модели на Меркур Форд Линколн се вклопуваат Изберете: 1998- Форд

Това е достапна
DEN 0.67
Количината на стоката:

Препорачана замена Секогаш кога ќе се сервисира единицата за испраќање, овој прстен за заклучување на резервоарот за гориво е директен натпревар за оригиналниот дел. Наменето за безбедно вклопување, произведено е од трајни материјали за сигурна услуга. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - Овој прстен за заклучување на резервоарот за гориво одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот дел. Идеално решение - Препорачано за замена кога и да се сервисира единицата за испраќање за да се обезбеди безбедна врска со резервоарот за гориво. Издржлива конструкција - произведена од квалитетни материјали за супериорна услуга и сигурност. Доверлив дизајн - поддржан од тим на дизајнери на производи и инженери со над 100 години автомобилско искуство во задниот дел. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Дополнителни карактеристики Боја : сива. FITS Изберете : 1998-2003 Ford Ranger 2002-2004 Ford Explorer 2003-2004 Ford Expedition 2002-2005 Ford Explorer Sport Trac 2003-2004 Lincoln Navigator 2002-2004 Mercury Mountainer 2003-2005 Lincoln Aviator и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот вклопување Виџ да провери.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата