Портвест Детроит Маица Со Кратки Ракави-Жолта Црна-С

Портвест Детроит Маица Со Кратки Ракави-Жолта Црна-С

Това е достапна
DEN 3.33
Количината на стоката:

Производител Број На Дел : S395•UPF 50+•1 џеб•Ефект На Сушење На Фитил Texpel За Брендот : Портвест. Со повеќе од 110 години искуство и наследство на квалитет, вредност и услуга, Портвест е цврсто воспоставен Како светски лидер во дизајнот и производството на стилска, удобна, висококвалитетна работна облека која ги исполнува признатите меѓународни стандарди. Портвест има широка и уникатна колекција на работна облека, безбедносни обувки и ППЕ ги штити луѓето ширум светот во различни индустрии како што се нафта и гас, заварување, рударство, земјоделство, транспорт, хемикалии, градежништво, складирање, производство и многу повеќе. Тие се специјалисти за заштита од опасност, вклучувајќи пламен, електричен лак, хемиски, стопен метал, топлина, студ, видливост, дожд и ЕСП. Портвест има голем тим дизајнери на производи од светска класа, специјалисти за работна облека отпорна на пламен, работна облека со висока видливост, заштитни обувки, заштита на рацете и ППЕ се стреми да развие нови производи за да ги задоволи променливите потреби на работниците во сите индустрии. УПОТРЕБА НА ПРОИЗВОДОТ : оваа двобојна комбинирана Маица нуди дарежливо вклопување и овозможува максимално движење во секоја работна средина. ДИЗАЈН и ФУНКЦИОНАЛНОСТ : микро мрежеста ткаенина со висока видливост на птичји очи е конструирана за да ги одржува носителите ладни, удобни и видливи дури и во најтоплите средини. МАТЕРИЈАЛИ : 100% Полиестер, Птичји Око Плете 150гр. производите На Портвест се произведуваат според највисоките стандарди со квалитетни материјали за да се обезбеди издржливост, удобност и стил. НЕГА НА ПРОИЗВОДОТ : ма измијте ја температурата 40°C, благ процес. Не избелувајте. Немојте да се исушите. Линија сува. Не пеглајте. Немојте да се исушите. СТАНДАРДИ : АНСИ/ИСЕА 107 ТИП Р КЛАСА 2. АНСИ/ИСЕА 107 ТИП П КЛАСА 2.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата