Епл Часовник Серија 2, Алуминиумски Случај со Бенд

Епл Часовник Серија 2, Алуминиумски Случај со Бенд

Това е достапна
DEN 2.00
Количината на стоката:

Останете поврзани со стил Со Серијата Apple Watch Од 38 мм 2, која доаѓа со алуминиумска кутија и Ткаена Најлонска Лента. Дизајниран за корисници кои ја бараат следната генерација на поврзување, Часовникот На Apple ги поместува апликациите и функциите на вашиот i Phone на вашиот зглоб, за да можете да направите повеќе додека го оставате телефонот во џеб.Apple Watch се поврзува со вашиот i Phone преку Bluetooth 4.0 и прикажува известувања, апликации и многу повеќе на неговиот дисплеј 1.5". Исто така, може да се поврзе директно на Интернет благодарение на 802.11 b/g/n Wi-Fi. Внатрешната батерија трае до 18 часа нормална употреба и се полни со вклучен индуктивен магнетски полнач. Клучни Карактеристики и Придобивки : S2 двојадрен процесор. Вграден ГПС. Отпорен на вода 50 метри. Јон-х стакло. 2x посветла OLED ретина дисплеј со сила допир (1000 гниди). Керамички грб. Дигитална круна. Сензор за отчукувањата на срцето, акцелерометар и жироскоп. Сензор за амбиентална светлина. Директен звучник за пожар и микрофон. Wi-fi (802.11 b/g/n 2.4 GHz). Bluetooth 4.0. Долготрајно траење на батеријата. часовници 3.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата