Трговска марка ликовна уметност „Сончеви габи на дрво“ платно уметност од Том Сиво

Трговска марка ликовна уметност „Сончеви габи на дрво“ платно уметност од Том Сиво

Това е достапна
DEN 2601.60
Количината на стоката:

Уметник : Том Сивосубјект : Сè уште начин на живот : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно АРТТИС Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има формации слични на цвет на степени габа на дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Том Сиво „Сончеви габи на дрво“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата